در حال بارگذاری ...
به مناسبت 15 خرداد

اجرای نمایش‌های میدانی یادواره طلوع خرداد در ورامین

چهارمین یادواره فرهنگی هنری طلوع خرداد با ۱۵ اجرا نمایش های خیابانی به مناسبت شصتمین سالگرد قیام تاریخی ۱۵ خرداد و با حضور هنرمندان هنرهای نمایشی جنوب شرق استان تهران در شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از استان تهران؛ به مناسبت شصتمین سالگرد قیام تاریخی 15 خرداد از 10 خرداد 1402 اجرا نمایش های خیابانی چهارمین یادواره فرهنگی هنری طلوع خرداد با حضور هنرمندان هنرهای نمایشی جنوب شرق استان تهران در محوطه فرهنگسرای رازی، برج علاءالدین و محوطه مسجد جامع تاریخی شهرستان ورامین اجرا شد.

داریوش خزایی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین در زمینه برگزاری چهارمین یادواره طلوع فرهنگی هنری طلوع خرداد بیان داشت: این یادواره در چهار بخش نمایش، سرود، شعر و تجسمی در سطح شهرستان های ورامین، پیشوا و پاکدشت و  قرچک در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و سالروز قیام 15 خرداد با حمایت مادی و معنوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و فرمانداری های این چهار شهرستان برگزار شد.

وی در تشریح و معرفی این برنامه ها یادآور شد: ما در بخش هنرهای نمایشی با 3 نمایش خیابانی تک تیرانداز (کارگردان محمدتقی رودگر و رضا تاجیک و محمد قربانی)، عکس بابا (کارگردان و بازیگری الهه گلستانی) و مبارزه (کارگردان محمدتقی رودگر و بازی خوب رضا تاجیک و محمد قربانی و جعفر مهابادی) به تعداد 15 بار در این ایام از 10 تا 13 خرداد در محوطه فرهنگسرای رازی، برج علاءالدین و محوطه مسجد جامع تاریخی شهرستان ورامین اجرا شد که مورد استقبال خوب مردم ورامی  قرار گرفت. این نمایش ها در زمینه قیام خونین 15 خرداد 1342، وقایع انقلاب و دفاع مقدس با هنرنمایی هنرمندان هنرهای نمایشی جنوب شرق استان تهران با هدف ارائه مفاهیم از طریق نمایش اجرا شد.

گفتنی است، اجرای نمایش های خیابانی یادواره طلوع خرداد به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین و با حمایت و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، کانون بسیج هنرمندان و انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین برگزار شد.
مطالب مرتبط

منتخبین شهرستان ورامین در جشنواره تئاتر استان تهران

منتخبین شهرستان ورامین در جشنواره تئاتر استان تهران

بعد از پایان یافتن اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره تئاتر‌ استان تهران در یکم آذر ۱۴۰۲ در مجموعه کوشک باغ هنر شهرستان ورامین در بخش خیابانی نمایش «اِپـی لـِـپسی» به کارگردانی علیرضا تاجیک حائز رتبه و به عنوان برگزیده استانی در جشنواره منطقه ای برای حضور در جشنواره بین المللی ...

|

اجرای نمایش «نجم الخیام» در ورامین

اجرای نمایش «نجم الخیام» در ورامین

نمایش «نجم الخیام» با موضوع نمایش مظلومیت اهل بیت(ع) در عاشورا توسط گروه نمایش «عقیله العرب» و به همت کانون فرهنگی مصلای صاحب الزمان(عج) در شهرستان ورامین به مدت به هفته به اجرا درآمد.

|

نظرات کاربران