در حال بارگذاری ...

فراخوان بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان تهران منتشر شد

فراخوان بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان تهران با هدف شناسایی جوانان مستعد، به‌کارگیری تجربه‌های ارزشمند پیشکسوتان تئاتر استان، رشد و ارتقای فرهنگ و هنر شکوهمند ایرانی–اسلامی و نیز ایجاد امید و نشاط در جامعه منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایران تئاتر از استان تهران، بیست‌وهشتمین جشنواره تئاتر استان تهران، در دو بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای و مسابقه تئاتر خیابانی ویژه گروه‌های شهرستان‌های استان تهران در آذر امسال برگزار خواهد شد.

بر اساس این فراخوان، اولویت‌های موضوعی بیست‌و‌هشتمین دوره از جشنواره تئاتر استان تهران عدالت، سبک زندگی ایرانی–اسلامی، جهاد تبیین و ضرورت آن در این مقطع تاریخی، گفتمان انقلاب اسلامی، ایثار و مقاومت و ارزش‌های انقلاب اسلامی، نقش مذهب در سعادت و تعالی بشر امروز، قهرمانان و اسطوره‌های ملی ایرانی و اسلامی، شناخت و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی (برخوردها و بازخوردها)، ضرورت وحدت و یکپارچگی ملی، مذهبی و قومی، ایثار اجتماعی، بسط و گسترش ارزش های اسلامی و ایرانی (عفاف و حجاب) خواهد بود.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد هنری می‌توانند از 10 مهر تا 8 آبان 1402 با مراجعه به درگاه این جشنواره به نشانی https://tehran.theater.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. طبق ضوابط تعیین‌شده انتخاب آثار (بازبینی) به شکل اجرای زنده خواهد بود، اما در صورت تمایل، گروه‌ها می‌توانند از زمان انتشار فراخوان پوشه تصویری نمایش خود را همراه با مستندات اجرای عمومی به دبیرخانه ارائه کنند.

بر اساس گاه‌شمار جشنواره بازبینی آثار از 11 تا 19 آبان انجام می‌شود.

به‌زودی دبیر این جشنواره با حکم سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران معرفی خواهد شد.

بیست‌و‌هشتمین دوره از جشنواره تئاتر استان تهران از یکم تا ششم آذر 1402 برگزار خواهد شد.

 

** متن کامل فراخوان را می توانید از قسمت ضمیمه خبر دانلود کنید.
مطالب مرتبط

بازبینی آثار نمایشی ری آغاز شد

بازبینی آثار نمایشی ری آغاز شد

در نخستین گام از مرحله اجرایی بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان تهران، 9 اثر نمایشی از ری که متقاضی حضور در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان هستند، بازبینی شدند.

|

عضو هیئت انتخاب خیابانی جشنواره تئاتر استان تهران:

مجید ستایش: تئاتر خیابانی مایه حیات تئاتر صحنه‌ای است
عضو هیئت انتخاب خیابانی جشنواره تئاتر استان تهران:

مجید ستایش: تئاتر خیابانی مایه حیات تئاتر صحنه‌ای است

مجید ستایش عضو هیئت انتخاب جشنواره تئاتر استان تهران، تئاتر خیابانی را عامل مهمی برای هدایت مخاطب ناآشنا با تئاتر به تالارهای نمایشی و سالن‌های اجرای تئاتر می‌داند

|

نظرات کاربران